Aantal Webshops in 2021: 77885

Webwinkelsucces.nl » Aantal Webshops in 2021: 77885

In 2020[1]Aantal webshops in Nederland hadden wij een op basis van CBS cijfers[2]CBS Tabel Statline Webshops in NL uitgebreide analyse gemaakt van het aantal webshops in Nederland. Tijd om deze data van 2020 opnieuw te analyseren en te kijken hoeveel meer webshops er in 2021 zijn ten opzichte van 2020 en waar we nu staan.

In 2021 Richting 77.885 Webshops met YoY 35% groei

JaartalAantal Webshops*Groei Omzet**Groei Webshops
201423655N/AN/A
20152883022,2%21,9%
20163171022,3%10%
20173392018,6%7%
20183718012,9%9,6%
201940110N/A7,9%
2020 (Q4)57700N/A43,8%
2021 (Q4)77885N/A35%


Deze data is gebaseerd op de kwartaal data van het CBS, de data van 2020 verschilt van onze eerdere analyse gezien dat om Q1 2020 ging en de Q4 2020 data alweer fors hoger was. Alle data is te vinden bij de bron.[3]Statline Webshops CBS

Op dit moment zijn er 77.885 Geregistreerde Webshops in Nederland. Dit is een groei van 35%. In onze communicatie met webshop software leveranciers hoorden wij niet anders dan dat 2020 en 2021 succesjaren zijn geweest voor eCommerce.

Welke webshop segmenten zijn het hardste gegroeid in 2021?

Soort Webshops2016201720182019202020212020 vs 2021
Voeding26802955329036054660711553%
Elektronica19801955202521052950376027%
Boeken / DVD's660685785830955136543%
Kleding80908720982010560131401794036%
Huis & Tuin499552755630608595101389546%
Vrijetijdsartikelen28403075336536205235698033%
Overig Non Food7295790085459035117351378017%
Algemeen317033553720427095151305037%

‘Wow' wat een explosieve groei in vele segmenten, maar de 52% groei binnen het Webwinkels in Voeding segment is toch echt waanzinnig te noemen. Ook de 46% groei binnen de huis- en tuin webshops valt op.

Wij zijn bij Webwinkelsucces in ieder geval zeer benieuwd wat 2022 ons gaat brengen.

wix banner

Ellende aan de ene kant, brengt dus echt letterlijk gouden jaren aan de andere kant. Als je hier aan het begin op de pandemie goed op had ingespeeld had je spaargeld wellicht wel 4x zoveel waard kunnen zijn.[4]Beurskoers Shopify 😉

We kijken uit naar je ideeën

      Laat een reactie achter

      WebwinkelSucces
      Logo
      Enable registration in settings - general