Als er iets hard blijft groeien zijn het wel het aantal webshops. In Nederland waren er in 2007 nog zo'n 5000 webshops in Nederland. In 2020 zijn dat er alweer bijna 10x zoveel. En dat in maar 13 jaar, op dit gebied zal ons nog een hoop groei te wachten staan. Zie al onze statistieken in de tabellen. De data uit de tabellen is gebaseerd op statistieken van het CBS.

Aantal Webshops in Nederland per jaar

JaartalAantal Webshops*Groei Omzet**Groei Webshops
201423655N/AN/A
20152883022,2%21,9%
20163171022,3%10%
20173392018,6%7%
20183718012,9%9,6%
201940110N/A7,9%
202048760N/A21,3%

* Bij registratie bij het CBS kan je ook bijvoorbeeld aangeven een shop in dierenbenodigdheden te zijn, dit soort shops hebben vaak ook een webshop maar zijn dan in de kern geen ‘webshop partij'. Daarbij zijn er ook nog vele zeer kleine webshops niet geregistreerd als bedrijf. Het daadwerkelijke aantal van webshops ligt dus hoger dan de cijfers van het CBS. Echter zijn deze cijfers wel absoluut representatief om de groei aantallen en trends weer te geven. En als je kijkt naar ‘pure' zakelijke webshops komen deze cijfers bijzonder dicht in de buurt.
** Deze Omzet Groei is op basis van jaar vs jaar als de data hiervoor beschikbaar is.
*** Voor 2020 zijn de Q1 cijfers van het CBS gebruikt. 

48760 Webshops in Nederland!

Nederland blijft een apart land wat deze cijfers betreft. Met een groei van 21,3% ten opzicht van het jaar ervoor is er voor elke 340 Nederlanders nu één webshop beschikbaar. En de cijfers blijven maar groeien! Als je kijkt naar meerder statistieken dan zou je dit cijfers nog kunnen verhogen. Er zijn namelijk statistieken beschikbaar waar men aangeeft dat 33% van de webshops ‘pure players' zijn. Dus alleen maar webshop activiteiten hebben, de combinatie tussen Retail Web en Fysiek zou neer komen op 67%. Dit zou het aantal webshops verhogen naar: 146.280.

Bijna 150.000 Webshops in Nederland? Het zou zo maar kunnen…

De verschillende webshop sectoren

In de zwarte kolom staat het het percentage groei ten opzichte van 2014. Hieruit kun je opmaken dat de snelste groeiende sector de ‘algemene webshops' zijn. Dit kan er ook mee te maken hebben dat de categorisering van het CBS achterhaald is. En er gewoon allerlei verschillende webshops zijn ontstaan die niet in de brede bovenstaande categorieën passen. Immers hoeveel webshops zijn er nog actief met boeken en DVD's?

Soort Webshops20142015201620172018201920202014 vs 2020
Voeding1985237526802955329036054045104%
Elektronica169518701980195520252105253049%
Boeken / DVD's58062566068578583091057%
Kleding577072758090872098201056012200111%
Huis & Tuin431046954995527556306085756576%
Vrijetijdsartikelen2170260528403075336536204405103%
Overig Non Food46856425729579008545903510550125%
Algemeen2460296031703355372042706465163%

Electronica heeft het online ook lastig

Je ziet het veel in de winkelstraat: elektronica zaken die ineens stoppen en waar leegstand ontstaat. Online lijkt dit ook zo te zijn. Electronica zaken groeien nog minder snel dan online boekenwinkels, nou dan weet je in ieder geval dat er iets niet goed gaat. Althans… Bol.com & Coolblue zijn er behoorlijk groot mee geworden. =)

Wil jij net als deze 150.000 andere ondernemers ook nu zelf een webshop beginnen? Lees onze artikelen, hier kan je overigens het beste beginnen: Webshop Beginnen & Webshop Software Kiezen. Zie je fouten in onze statistieken? Laat een reactie achter 🙂

 

1
Reageer op dit artikel

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Mats Recent comment authors
  Subscribe  
nieuwste oudste meest gestemd
Abonneren op
Mats
Gast
Mats

Wat zijn de bronnen van deze data? kan het niet terugvinden op het CBS namelijk